Systemy centralnego zasilania

Centralne Systemy Zasilania AWEX

Centralne systemy zasilania odgrywają kluczową rolę w zapewnianiu ciągłości zasilania w sytuacjach awaryjnych. Firma AWEX oferuje szeroką gamę produktów w tej kategorii, które gwarantują niezawodność i wysoką jakość.

1. System Centralnej Baterii FZLV

System Centralnej Baterii FZLV to nowoczesne rozwiązanie zapewniające niezawodne zasilanie awaryjne. Urządzenie to jest kompatybilne z różnymi typami baterii, co pozwala na elastyczne dostosowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika. System FZLV jest wyposażony w funkcję autodiagnostyki, która monitoruje stan baterii i informuje o ewentualnych problemach. Dzięki temu użytkownik może być pewny, że system będzie działał poprawnie w chwili potrzeby.

2. System Centralnej Baterii FZLV II

Kolejnym produktem w ofercie AWEX jest System Centralnej Baterii FZLV II. Jest to ulepszona wersja poprzedniego modelu, która oferuje jeszcze większą niezawodność i wydajność. Podobnie jak w przypadku FZLV, model ten jest kompatybilny z różnymi typami baterii i posiada funkcję autodiagnostyki. Dodatkowo, FZLV II został wyposażony w nowoczesne funkcje, które zapewniają jeszcze lepszą ochronę i wydajność.

3. System Centralnej Baterii CBS

System Centralnej Baterii CBS to kolejne wysokiej jakości rozwiązanie od firmy AWEX. Urządzenie to zostało zaprojektowane z myślą o zapewnieniu maksymalnej niezawodności w sytuacjach awaryjnych. CBS jest kompatybilny z różnymi typami baterii i posiada zaawansowane funkcje monitorowania i diagnostyki. Dzięki temu użytkownik może być pewny, że system będzie działał poprawnie w każdej sytuacji.

Podsumowanie

Centralne systemy zasilania od firmy AWEX to gwarancja niezawodności i wysokiej jakości. Dzięki szerokiej gamie produktów, każdy użytkownik może znaleźć rozwiązanie idealnie dopasowane do swoich potrzeb. Niezależnie od wyboru, można być pewnym, że produkty AWEX zapewnią bezpieczeństwo i ciągłość zasilania w każdej sytuacji.

Po co stosować oświetlenie ewakuacyjne?

Oprawy ewakuacyjne są niezwykle pomocne – zwłaszcza wtedy, kiedy będzie brakować ciągłości zasilania. Kiedy oświetlenie zapasowe nie działa, albo po prostu go nie ma, nawet w przypadku bezpiecznych sytuacji, może dojść do paniki, szczególnie w mało znanych obiektach, takich jak sale widowiskowe i podziemne garaże. Aby uniknąć takich sytuacji wprowadzono przepisy, które określają właśnie, gdzie i jakie oświetlenie awaryjne stosować. Zgodnie z tymi przepisami – budynki użytku publicznego (w których zanik napięcia może spowodować zagrożenie zdrowia i życia, straty materialne czy zagrożenie środowiska) powinny posiadać odpowiednie oświetlenie awaryjne. Szczegóły na temat tego, gdzie powinny się znaleźć oprawy ewakuacyjne można znaleźć w §181 Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury. 

W przypadku, gdy oświetlenie ewakuacyjne nie zostanie zamontowane – uznaje się, że budynek zagraża życiu ludzi. Warto zauważyć, że wiele budynków musi posiadać znaki ewakuacyjne oraz minimum dwa wyjścia ewakuacyjne. W tym celu stosuje się właściwe oprawy ewakuacyjne. Jeśli w danym miejscu nie mogą być stosowane (lub przez długi czas nie mogą być stosowane) znaki fotoluminescencyjne – stosuje się oświetlenie ewakuacyjne podświetlane (takie jak oprawa kierunkowa ). Dziś oprawy ewakuacyjne pobierają bardzo mało energii elektrycznej. Zaleca się, aby takie oświetlenie ewakuacyjne było stosowane we wszystkich budynkach użyteczności publicznej.