Hiszpański system sygnalizacji pożaru – DETNOV

Łączy w sobie trzy główne idee:

Najbardziej zaawansowana technologia, najnowocześniejsze wzornictwo i stale rozwijające się metody dają Detnov swobodę oferowania swoim klientom niezawodnych produktów!

 

Systemy adresowalne       
  

Systemy adresowalne Detnov zostały zaprojektowane tak, aby spełnić najbardziej wymagające normy w całej gamie produktów. Dzięki temu obejmują kompleksową ochroną zarówno obiekty o niewielkich powierzchniach, jak i  szkoły, kampusy uniwersyteckie, centra handlowe, budynki przemysłowe, parkingi, szpitale i wiele innych!

Produkty marki DETNOV to prostota, niezawodność i przyjazna obsługa.

Połączenie designu, funkcjonalności i niezawodności tworzy idealne systemy do wszelkiego rodzaju obiektów, szczególnie tam, gdzie niezbędna jest równowaga między bezpieczeństwem a estetyką.

Gama adresowalnych central alarmowych DETNOV została zatwierdzona zgodnie z przepisami EN54-2 i EN54-4, aby spełnić wszystkie wymagania małych i średnich instalacji.

Adresowalne centrale przeciwpożarowe składają się z 2 modeli – pierwsza kategoria, to mniejsze centrale (jednopętlowe mini, jednopętlowe i dwupętlowe), natomiast druga kategoria obejmuje większe modele (cztery pętle, osiem pętli i osiem pętli PLUS).

Jednopętlowe i dwupętlowe centrale przeciwpożarowe mogą kontrolować do 250 elementów na pętlę.

Cechy wspólne dla tej serii obejmują dwa wyjścia przekaźnikowe na płycie głównej dla stanu alarmu i stanu awarii, dwa wyjścia nadzorowanych sygnalizatorów oraz wyjście stałego zasilania pomocniczego 24V. Centrale posiadają również możliwość podłączenia opcjonalnej karty komunikacyjnej, aby umożliwić zdalne sterowanie systemem i integrację z innymi systemami. Całą seria wyposażona jest w klawiatury, oraz wyświetlacze, który prezentują wszystkie potrzebne informacje za pomocą menu i podmenu z łatwym przeglądaniem. Posiada również diody LED stanu systemu i 20 diod LED do wyświetlania stanu pożaru i stanu awarii różnych stref pożarowych. Centrale sygnalizacji pożaru z serii CAD posiadają opcję automatycznego wyszukiwania i autoadresowania, co ułatwia uruchomienie systemu. Intuicyjne oprogramowanie pozwala nazywać elementy pętli, przypisywać elementy do stref i tworzyć pary zdarzeń – sterowań na wejściach i wyjściach systemu

Centrale CCAD-150-1 i CAD-150-2 mogą być instalowane w sieci z innymi centralami oraz repetytorami DETNOV. System sieciowy może sięgać do 32 węzłów.

Druga kategoria, czyli centrale czteropętlowe (CAD-150-4) i ośmiopętlowe (CAD-150-8) mają wszystkie cechy CAD-150-1 i 2 opisane powyżej, ale są bardziej zaawansowane: posiadają większą liczbę pętli oraz większy wyświetlacz (240 x 148 znaków).

<kliknij tutaj i przeczytaj więcej o systemach adresowalnych, poznaj szczegóły dostępnych wersji>

____________________________________________________________________
Systemy konwencjonalne


Dzięki prostej instalacji i łatwości użytkowania konwencjonalny system Detnov można bezproblemowo dopasować do każdego typu budynku. Dzięki certyfikacji swoich produktów firma DETNOV stworzyła idealną gamę systemów dla tych obiektów, które wymagają równowagi między funkcjonalnością, prostotą i estetyką.

DETNOV produkuje cztery modele konwencjonalnych central przeciwpożarowych. Modele noszą nazwę central przeciwpożarowych serii CCD-100 i wszystkie zostały certyfikowane zgodnie z normami EN54-2 i EN54-4, a także zostały zaprojektowane tak, aby spełnić wszystkie wymagania małych i średnich instalacji.

Ta gama central przeciwpożarowych składa się z czterech modeli i oferuje modele dwu/cztero/ośmio/dwunastostrefowe. Wśród głównych cech wspólnych dla całej gamy znajdują się m. in.: rozróżnienie sygnału otrzymanego z przycisku ROP od alarmu wysyłanego przez czujkę. Posiadają bezpotencjałowe wyjścia uszkodzenia i alarmu, dwa nadzorowane wyjścia sygnalizatorów, wyjścia 24 V, wyjście 24 V resetowalne i port do konfiguracji.

Produkty z serii systemów konwencjonalnych obsługują również podłączenie opcjonalnych kart (takich jak cztery przekaźniki bezpotencjałowe, cztery nadzorowane wyjścia sygnalizatorów i karta komunikacyjna do zdalnego sterowania systemem).

 

Gama produktów
 

Do pobrania:

Posted in Aktualności, Systemy sygnalizacji pożaru and tagged , , .